Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dosyć często podejmowane są do uprawy w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które wybieramy na naszych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do jedzenia właściwej kondycji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, by podać im jak najdoskonalsze powody do rozwoju – dzięki temu będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta pogłębia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi jest bogatsza, akwarium powinno stanowić co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do rodziny ryb labiryntowych, natomiast więc nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć właściwie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest więc także kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zbudować na chwila roślin, jakie będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Zapewni nam to atrakcyjne powody do praktyk tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej prawdziwej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *