{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z braniem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub parę wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak wiadomości, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *