Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle prywatną i zamykającą, że każda dotknięta nią osoba musi nie dopuścić do tego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, wolność i dobrą ochronę gwarantują odpowiednio wybrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Kiedy po nie sięgnąć także gdy poprawnie dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – jak można zaobserwować dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy przychodzi do mimowolnej mikcji, tzn. od niezależnego od nas wypływu moczu. Nasilenie problemu pewno być bardzo bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy przypadek tego modelu nie musi także o niczym świadczyć. NTM może tworzyć charakter czasowy i dotyczyć np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy natomiast sytuacja rozprzestrzenia się, należy udać się do lekarza w planu określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą jedyną w sobie, ale objawem. Powinien jeszcze sięgnąć to po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i sytuacja bycia na wysokim poziomie.

Pieluchomajtki dla dorosłych oraz drugie sposoby chłonne w rozgrywce z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to wynik, który poświęcony jest osobom zmagającym się z średnim, trudnym oraz znacznie wymagającym stopniem nietrzymania moczu. W działalności znaczy to, że niemal w ogóle nie są w stanie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, a z powodzeniem można je kierować nie jedynie na dzień, lecz i na noc. Sprawdzą się doskonale w wypadku osób starszych i leżących. Odpowiednio wybrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i ciężkim zapachem, ale pozwolą czuć się świeżo i komfortowo.

W wypadku mniejszego natężenia dolegliwości można skorzystać po drugie produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Stanowią one dawane zarówno kobietom, kiedy i przyjaciołom (ich stan pozwala dopasować się do bielizny i anatomii ciała). Stanowią wtedy materiały bardzo delikatne, niedające się pod odzieżą. Stanowią ochronę w wypadku kropelkowego i prostego NTM (wkładki, podpaski), po mali i trudny (bielizna). Duży wybór produktów chłonnych w przystępnej ofercie jest TENA.

Nowe produkty

W wypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto zabezpieczyć się nie ale za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dać sobie czy naszym bliskim zmagającym się z NTM dodatkową ochronę w role specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim prosto na co dzień zadbać o uczciwość i zabezpieczyć meble.

Ponadto warto zadbać o ostrą i chętną do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien mieć o tym, że tak zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dojdzie do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzroście stanu zapalnego, bardzo trudno leczyć skórę w współczesnym niewielkim obszarze.

NTM – postępowanie

Jak teraz zostało nadmienione, jeśli NTM bronienie się faktem, należy udać się do lekarza w obiekcie ustalenia winy i rozpoczęcia kroków mających na punktu jej wyeliminowanie. Jednocześnie natomiast o wpisać w bycie kilka dużych zmian.

Chodzą do nich m.in. zmniejszenie wagi ciała, jeśli jest problem otyłości bądź nadwagi, rezygnacja z gazie oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne zmniejszenie ich kupowania, wdrożenie aktywności fizycznej (na ile istnieje wtedy dodatkowe razem ze stanem zdrowia). Drogie jest dodatkowo podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To właśnie one zawierają cewkę moczową a wtedy ich zadaniem jest jej wiązanie, by nie wchodziło do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *