Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Obrzycko

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Traktują one bardzo wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są wygodne, proste w życiu czystości, pasują do każdego stylu wnętrza, tak i wcale łatwo się je tworzy. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kępno

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można postawić w dowolnym wnętrzu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dopasować do drugich rodzajów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do pomieszczeń zorganizowanych w formatu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą sprawą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do uzyskania. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym potrzebuje się postawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie przydatnych.

Panele podłogowe Kępno

Panele podłogowe Kępno

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w wszystkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli zatem na dowód salon, jaki planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, wtedy będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się oraz w handlach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak toż istnieje te z panelami bardzo małymi, które traktują nie daleko niż 80cm długości. Takie niskie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w krótkich mieszkaniach, w sukcesie znacznie istotnych pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie dużo żmudne i męczące.

Panele podłogowe Kępno

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie zamierza nadzieje zakupu paneli na produkcję, jednak ważna odnieść do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w poszczególnej paczce wybiera się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z tymże najczęściej w paczce wybiera się od 8 do 10 paneli podłogowych. O więc zobaczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu praktycznie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kępno

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *