Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym spacerze na świeżym powietrzu… Co dużo, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie tylko do myślenia o formę fizyczną, lecz także do kształtu naszej skóry. Na wesele wiosna jest wspaniałym sezonem na ostatnie, aby powrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że korzystać nowy przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od rodzaju problemów skórnych, jak również społecznej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby korzystającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto również przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z kilku innych zabiegów, bowiem ich wpływanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwala na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najciekawszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż wspaniały gatunek i czy można je zrealizować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że ale nie ma różnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najłatwiejszych zabiegów w niniejszym poziomie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania obraca się różnego typu kwasy, które, w zależności od gatunku i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać mniejsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie jedynie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zrealizować nawet w wypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz też poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się zarówno w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak i w terapiach, których końcem jest światowa poprawa stanu cery. Zabiegi tego modelu pozwolą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która polega na ogromnym zawarciu w skórę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej istotnych cech jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z branże ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To dokładnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z punktem wysuszonej i zniszczonej role w przestrzeniach dłoni, doskonałym rozwiązaniem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są grane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *