Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają duże miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy korzystają podobne objawy, tylko mogące stanowić rezultatem np. choroby lub nowej choroby, nie mającej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby cierpiące kiedy natomiast te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne miejsce ma działanie jak najdłuższej kwoty testów, również tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są łatwe w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dołączona istnieje dodatkowo instrukcja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granic wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów ukazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na placu to niezastąpione i najistotniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zawierały kontakt z chorymi lub nosicielami na niebagatelne znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całym świecie, w ostatnim zarówno w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle łatwo dostępne, aby móc nauczyć postępowanie biorące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *