Woda pitna z plastiku - czy to zdrowe rozwiązanie?

Woda pitna z plastiku – czy to zdrowe rozwiązanie?

Warto przeczytać

Odpowiednie nawodnienie to kluczowy czynnik funkcjonowania naszego organizmu. Spożywanie dużej ilości wody, zwłaszcza latem, jest wysoce rekomendowane, aby utrzymać prawidłowe funkcje życiowe. Jak wynika ze statystyk, najczęściej sięgamy po wodę w butelkach plastikowych. Są łatwo dostępne – można znaleźć je w każdym sklepie – i wygodne w użyciu, zwłaszcza te o małych pojemnościach. Jednakże czy woda w butelkach plastikowych to w pełni zdrowe i bezpieczne rozwiązanie?

 

Szkodliwe substancje w plastikowych butelkach

Coraz częściej można spotkać się z wynikami badań, które wskazują na szkodliwy wpływ wody butelkowej na ludzki organizm. Źródłem negatywnych wskazań nie jest niska jakość wody, a materiały używane do produkcji plastikowych butelek. Tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji butelek i zakrętek posiadają właściwości przenikania do wody. Ich bezpośrednia styczność z wodą sprawia, że część mikrocząsteczek przenika wraz z płynem do naszego organizmu, zwiększając prawdopodobieństwo rozwijania się poważnych, przewlekłych chorób. Nylon, polistyren, polipropylen czy wysoce szkodliwy toksyczny bisfenol A – to tylko część substancji, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Z tego powodu warto prowadzić do zmiany ogólnych trendów poprzez zmianę własnych nawyków.

 

Praktyczne zamienniki wody z plastikowej butelki

Rezygnacja z wody w plastikowych butelkach to korzyści zarówno zdrowotne, jak i ekologiczne. Skutkuje to zmniejszeniem ilości szkodliwego plastiku, co z pewnością pozytywnie wpłynie na środowisko, w którym żyjemy. Jak zatem świadomie dostarczać zdrową i wolną od szkodliwych substancji wodę? Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie na co dzień z dzbanków filtrujących wodę od Dafi. Dzięki nim można w szybki i bezpieczny sposób uzdatniać wodę kranową, aby nadawała się do spożycia. Szczegółowo opracowane filtry Dafi oczyszczają wodę ze wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych czy związków chemicznych – metali ciężkich i pestycydów. Duża pojemność dzbanków zapewnia wygodę użytkowania dla wszystkich domowników.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest stosowanie filtru przepływowego w gospodarstwie domowym. Montuje się go pod zlewem, łącząc z zaworem od wody. Ujściem filtrowanej wody jest dodatkowy kran – dzięki niemu można korzystać z czystej wody tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. W ten sposób można przedłużyć czas do kolejnej wymiany filtra. Filtr przepływowy to doskonała opcja dla tych, którzy chcą pić zdrową i czystą wodę bez dodatkowego wysiłku, chroniąc przy tym planetę przed zanieczyszczeniami plastikiem.

Mała woda w butelce plastikowej to szybki i wygodny sposób na nawodnienie w drodze czy w podróży. Niestety nawet takie zalety nie są w stanie przytłumić negatywnego wpływu na zdrowie, jakie wywierają mikrocząsteczki sztucznych i toksycznych substancji zawartych w plastiku. Doskonałą alternatywą są butelki filtrujące Dafi – poręczne, z wbudowanym wymiennym filtrem. Dzięki niemu można napełniać butelkę wodą w dowolnym miejscu z dostępem do wody kranowej i cieszyć się czystą i pozbawioną szkodliwych mikrocząsteczek wodą do picia. Butelka filtrująca jest lekka – wykonana z bezpiecznego tworzywa pozbawionego bisfenolu A.

Korzystanie z filtrów nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie organizmu, ale również przynosi wiele korzyści dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *